son haberler

Sporcular Kuşak İmtihanında Ter Döktü

Yayınlanma Tarihi: 16 Mayıs 2018 okunma

Sporcular Kuşak İmtihanında Ter Döktü
Spor
0

Ünye Reis Gençlik ve Spor Kulübü 2018 yılı ikinci dönem kuşak sınavına 85 sporcu katıldı.

Komisyon üyeleri gözetiminde gerçekleştirilen kuşak sınavında 25 sporcu Beyazdan-Sarıya, 15 sporcu Sarıdan-Yeşile, 10 sporcu Yeşilden-Maviye, 22 sporcu ise Maviden-Kırmızı kuşağa geçmeye hak kazandı.

Gençlik Haftası kapsamında Taekwondo turnuvalarının da yapıldığına değinen Kulüp Başkanı Cavit Arslan, “Müsabakaları 3 bayan-3 erkek olmak üzere 6 sıklette yapacağız” dedi.

Ünye Reis Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan: “Taekwondo Federasyonumuzun, 2018 yılı ikinci dönem kuşak sınavını yamaktayız. Kuşak sınavında görev yapan komisyon üyelerimiz TAEKWANDO Bölge Antrenör ve Milli Hakem olarak ben varım. Yine Taekwondo Bölge Antrenör ve hakemlerimizden İlker Helvacıoğlu, taekwondo Bölge Antrenör ve hakemlerimizden Hüseyin Kalkan, Taekwondo Bölge Antrenör ve hakemlerimizden Ali Kılıç, Taekwondo Bölge Antrenör ve hakemlerimizden Yılmaz Güler katılım gösterecekler. Sınavımız 85 sporcumuzla devam etmekte. Sınavda yaklaşık 25 sporcumuz beyaz kuşaktan sarı kuşağa, 15 sporcumuz sarı kuşaktan yeşil kuşağa, 10 sporcumuz yeşilden maviye, 14 sporcumuz ise mavi kuşaktan kırmızı kuşağa geçecekler.  Kırmızı kuşakta olan sporcularımız ise siyah kuşağa girmek için hak kazanacaklar. Sporcular Türkiye genelinde Haziran ayındaki ilk yapılacak siyah kuşak imtihanına girecekler. Sporcularımıza başarılar diliyoruz” dedi.

Taekwando Turnuvaları Başladı

Gençlik Haftası kapsamında Taekwondo turnuvalarının da yapıldığını söyleyen Cavit Arslan: “Ayrıca burada gençlik haftası nedeniyle Taekwondo turnuvası da başladı. Müsabakalarda biz il seçmelerine katılan sporcularımızı salonumuzda hafta içi ön eleme maçlarını yapmıştık. Gençlik Haftası nedeniyle de genç sporcularımızın müsabakalarını yapıyoruz. Müsabakaları 3 bayan-3 erkek olmak üzere 6 sıklette yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.