son haberler

U-11 MİNİK YILDIZLAR ÜNYE’DE BULUŞUYOR

Yayınlanma Tarihi: 4 Mayıs 2019 okunma

U-11 MİNİK YILDIZLAR ÜNYE’DE BULUŞUYOR
Spor
0

Ünye İlçe Spor Müdürlüğü ile Ünye Futbol Kulübü’nün birlikte düzenlediği U-11 Ünye Cup İstiklal Turnuvası’nda minik yıldızlar mücadele edecek.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak Kurtuluş Savaşı’mızın başladığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. Yıl dönümü münasebetiyle organize edilen bu anlamlı turnuvaya yurt dışından ve il dışından takımların katılacak.

Azerbaycan Bakü Vatanspor,Giresunspor,Trabzon 24 Şubat,Fatsa Dolunayspor,Samsun 1919 Futbol Kulübü,Ordu Demirspor,Ünye Gücü Futbol Kulübü,Ünye 1957 Spor,Gençlerbirliği,Fevzi Çakmakspor,Fatsa Anadoluspor ve Ünye Futbol Kulübü turnuvada yer alırken organizasyon ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu şu afidelere yer verdi.”Sayın kaymakamımızın himayelerinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz bu turnuva iştirak eden tüm kulüplerimize teşekkür ediyorum.Bu güzel futbol şöleni için tüm Ünye’lileri Şehir Stadyumu’muza davet ediyorum”dedi.

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk ise böyle anlamlı bir turnuvayı Ünye’de düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederken şu açıklamalarda bulundu.”Ünye Futbol Kulübü olarak il dışında başka bölgelerde bir çok turnuvalara iştirak ettik.Ünye’mizde de bu tarz organizasyonların yapılmasını daha önceden beri arzu ediyordum.Bu anlamda içinde bulunduğumuz mayıs ayı itibariyle atalarımızın canlarını feda ederek vermiş oldukları İstiklal Savaşı’mızın başlangıç tarihinde Samsun’a yakın bir yerde bu turnuvayı organize ediyor olmaktan onur duyuyoruz.Bugünün çocukları yarının gençlerine vatan ve millet sevgisini aşılamak için bu turnuvayı anlamlı görüyorum.Ayrıca bu özel turnuvada kardeş ülke Azerbaycan ekibi Vatanspor olmak üzere katılan tüm takımlarımıza teşekkür ediyor,tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Toplam 12 takımın yer aldığı 2008 doğumlu çocukların boy göstereceği turnuva 4-5 Mayıs tarihlerinde 10:00 ile 16:30 saatleri arasında Ünye Şehir Stadyumunda yapılacak.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.