son haberler

ÜFK’dan Milli Takıma

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2017 okunma

ÜFK’dan Milli Takıma
Spor
0

Ünye Futbol Kulübü’nde üç yıl önce futbola başlayan 2004 doğumlu Tolga Enön U-14 Milli Takımının Antalya’da gerçekleşecek hazırlık kampının aday kadrosuna davet edildi.

Bir alt yapı projesi olarak faaliyetlerine başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen saha içindeki başarılı performanslarının yanı sıra saha dışında da sosyal sorumluluk çalışmaları ile adından söz ettiren Ünye Futbol Kulübü’nde bugünlerde farklı bir heyecan daha yaşanıyor. Mavi siyahlılar kendi futbol okullarında futbola başlattıkları ve lisans çıkartılarak resmi müsabakalarda gelişimi sağlanan 2004 doğumlu oyuncuları Tolga Enön’ün  U-14 Milli Takımın aday kadrosuna çağırılmasının mutluluğunu ve gururunu yaşıyorlar.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Erzurum bölge seçmelerinde beğenilerek davet alan Tolga Enön Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Van, İzmir, Kayseri, Malatya, Sakarya, Samsun, Trabzon, Trakya ile İstanbul’un üç ayrı bölgesinden seçilen 300’e yakın genç futbolcunun Antalya’da katılacağı kampta diğer adaylar ile birlikte son elemeye tabi tutulacak. Alt yaş milli takımların antrenörleri ile çeşitli kulüplerin temsilcilerinin takip edeceği organizasyonun içerisinde yetenekli ve yeterli bulunan gençler U14 Milli takım kadrosuna dahil edilecek.

“Çocuklarımızın başarısı bizi sevindiriyor.”

Amaçlarının bir alt yapı kulübü olarak gençlerin önünü açmak olduğunu belirten Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk,  “Tolga yetenekli olmasının yanında küçük yaşına rağmen müthiş bir futbol zekasına sahip.Aramıza katıldığı ilk günden bu yana büyük bir gayretle tekniği ile hırsını birleştirerek futbolunu geliştirmeyi başardı.23 Mayıs 2015’te Fatsaspor ile yaptığımız ilk resmi müsabakamızda kulüp tarihimizin ilk resmi golünü kaydeden Tolga’mız şimdi de kulübümüzden ilk milli takım seçmelerini kazanan isim oldu.Biz yola ilk çıktığımızda hem çocuklarımızı hem kulübümüzü büyüteceğiz demiştik. İlk defa bir oyuncumuzu milli forma ile tanıştırmış olmak bizim için bir heyecandır. Bütün çocuklarımız için emek harcıyoruz. Karşılığında da onların başarısı bizleri hem mutlu ediyor hem de motive ediyor. Doğru yolda olduğumuzu görmemiz açısından bizlere ve diğer sporcularımıza güven aşılıyor. Bu mutluluk bizi ve diğer çocuklarımızı bundan sonra daha şevkle ve inanarak çalışmaya iteceği gibi velilerimizin de olaya bakış açılarını değiştireceğini düşünüyorum. Bir futbolcunun yetişmesi, kazanımlar elde etmesi kolay olmuyor. Bu anlamda ben Tolga üzerinde futbol okulundan kulüp çalışmasına kadar emeği olan bütün antrenör arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tolga babasının Erzincan’a tayini nedeniyle futbol yaşantısına bundan sonra Erzincanspor’da devam edecek. Yolu bahtı açık olsun inşallah” diye konuştu

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.