son haberler

Bu Programda Futbol Konuşuldu

Yayınlanma Tarihi: 9 Şubat 2019 okunma

Bu Programda Futbol Konuşuldu
Spor
0

TRT Spor Spikeri ve Spor Programları Yapımcısı Erdoğan Arıkan, Ünye Futbol Kulübü’nün davetlisi olarak bugün Ünye’ye ilçesine geldi. Başarılı sunucu Arıkan, Ünyeli gençlerle buluşarak mesleğe nasıl başladığını ve futbol spikerliği hayatını anlattı. TRT Spor Spikeri ve Spor Programları Yapımcısı Erdoğan Arıkan ve Medya Direktörü, Milli Boccia Sporcusu Emre Vural’ın konuşmacı olarak katıldığı program Ünye Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşti.

Ünye İçin Sahamız Yok

Programda ev sahipliği yapan Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk “Biz kulübümüzü kurduğumuzda, sadece sağa içinde değil, sağa dışında da çalışmalarımız olacak dedik. Çünkü çocuklarımızın gelişiminde, özellikle de özgüven duygularının gelişimi noktasında çalışmalar yapmak çok önemlidir. Biz amatör grupla, profesyonel anlayışla hareket etme çabasındayız. Bu konuda elimizden geldiğinde ve imkânlar elverdiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, bu tarz kulüplere yerel yönetimlerin ve büyüklerin mutlaka sahip çıkması ve yol göstermesi gerekiyor. Bizim Ünye’deki en büyük eksikliğimiz, herkesin gelebileceği dolmuş mesafesinde bir futbol sahamız yok. 120 Bin nüfuslu bir ilçedeyiz ama bizim Ünye içinde çalışacak bir sahamız yok.”dedi.

Türk Futbolunda Alt Yapıya Önem Verelim

Ordu Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma,”Ünye Futbol Kulübü Ünye ve Ordu Futbolu adına ligimize, alt liglerde renk katmaktadır. Spor branşları içerisinden futbol deyince gerçekten insanın nabzı duruyor. Son yıllarda pek fazla olmuyor ama biz şunu istiyoruz, Türk futbolu adına altyapıya önem verelim, çocuklarımıza önem verelim. Biz tesis anlamında biraz sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle yazın yaşanan sel felaketinden sonra Cevizdere’deki tesis kullanılmadı ve bu nedenle Ünye’deki kulüplerimiz sıkıntılar yaşadı. Bunun bilincindeyiz. Bu sorun gerek Ünye Belediyesi, gerek İl Spor Müdürlüğü gerekse Valilik olmak üzere devletimiz tarafından giderildi.  Bütün ailelerden, futbol ve eğitim için ne gerekiyorsa kulüplerimize yardımcı olmanızı istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Başında geçen birkaç olayı anlatan Medya Direktörü, Milli Boccia Sporcusu Emre Vural,”Ne olursa olsun sporcular asla vazgeçmemelidir. Maçı kaybedebilirsiniz ama vazgeçerseniz asıl kayıp o zaman olur. Vazgeçtiğiniz gün her şeyi kaybetmiş oluyorsunuz. Çok kötü olaylarla karşılaşabilirsiniz ama asla vazgeçmeyin. “ dedi.

Hayalimde Futbolcu Olmak Vardı

TRT Spor Spikeri ve Spor Programları Yapımcısı Erdoğan Arıkan,” Bugün sizlerle spor aracılığı ile buluştuk. Ben sporun başka bir alanında yürüdüm. Benimde çocukluğumda hayalimde futbolcu olmak vardı. Ama hayat herkese bu şansı vermiyor. Yeteneğiniz çok önemli ve yeteneğinizin yanında hayata bakışınız. Belki ben bunlardan birinde eksiktim, bu yüzden futbolcu olarak yürüyemedim ama sizin gibi gençlerle buluştuğumda diyorum ki “İnsan hayatının en önemli kararını 15 ile 30 yaş arasındaki boşlukta veriyor. Çünkü o yaş diliminde kendinizi keşfetmeniz, hangi alanda daha yeteneklisiniz ve hangi alanda hayatı daha iyi yürüyebilirsiniz önce bunu bulabilmeniz ve sonra bunun üzerine yatırımlar yapmanız, yaklaşık 80 yıllık hayatınızın geriye kalan 30’dan sonraki 50 yılının nasıl geçeceğini belirliyor. Eğer bunu belirleyemezsek, kendimize yatırım yapamazsak, iyi eğitim yapamazsak ya da o yıllardaki hayatın getirdiği eğlencelere kendimizi kaptırırsak 30 yaştan sonra yeni bir adım atmak o kadar kolay olmuyor. Bu yüzden, hayatınızdan kaybedecekseniz 1 seneyi 3 seneyi 5 seneyi 1- ile 30 yaş arasında feda edin. Şuan en güzel yıllarındasınız. Kendinizi keşfetmeniz de çok önemli.” şeklinde konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.