son haberler

Ünye Gücü FK Erasmus Sports Projesi Başladı

Yayınlanma Tarihi: 4 Şubat 2021 okunma

Ünye Gücü FK Erasmus Sports Projesi Başladı
Spor
0

Yunanistan, Atina Teselya Üniversitesi’nin başlattığı ve Ünye Gücü FK’nın da ortağı olduğu Avrupa Birliği Erasmus Sports “Sporda Cinsel Tacizin Önlenmesi, Tespiti ve Mücadelesine Yönelik Bütünleşik Yaklaşım” Projesinin ilk toplantısı online olarak yapıldı.

2020 yılı Avrupa Birliği Erasmus Sports Projesine Türkiye’den katılan tek kulüp olma özelliği taşıyan Ünye Gücü Futbol Kulübünü sponsoru ve destekçisi olan Kadınelidokunuyordu Derneği başkanı Esra Gerçeker ile Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla temsil etti.

Yunanistan Teselya Üniversitesi koordinatörlüğünde İrlanda, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi ve Türkiye’den toplam 11 ortaklı projenin online toplantısını koordinatör üniversite yetkilisi Dimitrios Rousis yönetti.

Esra Gerçeker, “Bir sosyal ve sportif proje olarak faaliyetlerini sürdüren kulübümüz genç kızlarımızın ev kadınlarımızın sosyal ve sportif alanlarda aktif katılımlarını sağlamak amacıyla sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak ortak projelerde hareket alanlarını genişletme hedefindedir” dedi.

Yunanistan, Atina Teselya Üniversitesi’nin başlattığı ve ortağı olduğumuz Avrupa Birliği Erasmus Sports “Sporda Cinsel Tacizin Önlenmesi, Tespiti ve Mücadelesine Yönelik Bütünleşik Yaklaşım” Projesinin ikinci toplantısı 11 Şubat tarihinde yine online olarak gerçekleştirilecek. İki yıl sürecek proje ülkeler arası seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından İtalya, İrlanda, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi ve Türkiye’de yüz yüze toplantılarla devam edecek.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.