son haberler

Müdür Şeker Emekli Oldu!

Yayınlanma Tarihi: 18 Nisan 2019 okunma

Müdür Şeker Emekli Oldu!
Yaşam
0

Ünye Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Naim Şeker, 41 yıllık iş hayatına emekli olarak veda etti. Adliye ise Şeker için veda programı düzenledi.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programda duygu yüklü konuşmalar yapıldı.

“En Güzel Örnek Naim Şeker’dir”

Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün yaptığı konuşmada “yargıda çalışmak zor, zahmetli ve özveri ile yapılması gereken bir iştir. Eminim hepimiz birçok zamanlarda sorunlar yaşıyoruz, yoğunluklar yaşıyoruz ve bir şekilde bunun üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Bunu  da meslektaşlarımızla, arkadaşlarımızla, yargı içerisinde kurduğumuz bu aile yapısıyla gerçekleştiriyoruz. Bunun en güzel örneğini de ben Ünye Adliyesi’nde hakikaten Sayın Naim Şeker Müdürümüzde gördüm. Burada oluşan kalabalığın da en büyük sebeplerinden bir tanesi hem özverili hem de bu şekilde bütünleştirici davranışlardan dolayı olduğunu değerlendiriyorum. Kendisine emeklilik hayatında ailesiyle sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamasını temenni ediyorum” dedi.

“Kendisiyle Çalışmış Olmaktan Memnuniyet Duyduk”

Ünye Ağır Ceza Reisi Metin Özmen ise “dile kolay 41 yıl.  Adliye gibi bir kurumda gecesiyle gündüzüyle, hafta içi ve hafta sonuyla yoğun bir mesai harcayarak devletine, milletine hizmet eden Naim bey ile aynı adliyede, aynı zaman diliminde çalışmak benim içinde güzelliklerle doluydu. Personel ilişkileri olsun her konuda hep olumlu intibalar bırakmıştır. Kendisiyle çalışmış olmaktan memnuniyet duyduk. Bundan sonraki yaşantısında öncelikle sağlık diliyorum. Eşi ve çocuklarıyla beraber inşallah mutlu ve huzurlu bir şekilde emeklilik yaşantısı olur” dedi.

“Naim Müdür Sevilen Bir İnsan Oldu”

Adalet Komisyonu Üyesi, Ünye 1. Asliye Ceza Hakimi Yılmaz Aydoğan ise “çalışanların gönül bağıyla çalışması için yöneticilerin severek işini yapmasıyla olur. Naim Müdür de çalışanları arasında kurduğu gönül bağıyla, güler yüzlü, sevecen ve babacan tavrıyla bir yönetici anlayışı benimsemiştir. Bu nedenle kendisi bir müdür olarak değil, sevilen bir insan olarak herkes tarafından takdir ve sevgi toplamıştır. Bu anlamda müdür beyin adliyeden ayrılışı hepimizi üzmüştür ancak aldığı bu kararın kendisi ve ailesi için hayırlı olmasını diliyor, bundan sonraki yaşantısında sağlık ve huzur temenni ediyorum” dedi.

“Ben Hep Kendisini Örnek Aldım”

Emekli Müdür Naim Şeker’in kızı Büşra Şeker de duygularını ifade ederken, “babamın iki çocuğundan biriyim. Ancak 41 yıldır babamın adliyede görev yapması nedeniyle adliye çalışanlarına kendi ailesi gibi bakması nedeniyle her çalışana kendi çocuğu gibi yaklaştığını biliyorum ve zaman zaman kıskanıyordum. Babam meslek hayatında 41 yılı geride bırakırken ben hep kendisini örnek aldım” dedi.

“Görevimi Gönül Huzuru İçerisinde Devrettim”

Ünye Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Naim Şeker ise “1978 tarihinde Ünye 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Mübaşir olarak memuriyete başladım. 1985 yılında 25 yaşında iken Türkiye’de ilk defa sınavla Mübaşirlikten Yazı İşleri Müdürlüğü’ne atandım. 1986 yılında da Adalet Komisyonumuzun oy çokluğuyla aldığı karar ile Adalet Komisyonu Yazı İşleri Müdür olarak görev yaptım. Görevimi de 18 Mart 2019 Pazartesi günü tamamladım. Bu yemeği düzenleyerek beni ve ailemi onurlandırdınız. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Ünye dışından, Bafra, Çarşamba, Fatsa, Kumru, Korgan, Akkuş ve Aybastı’dan gelen arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Çalıştığım süre içerisinde evden işe giderken evimi, işten eve giderken de işimi arkada bırakmaya özen gösterdim. Devlet memuriyeti, makamlar, mevkiler bu millete hizmet etmek için verilmiş emanet görevlerdir. Bu görevleri yeri ve zamanı geldiğinde kendimden sonra ki gelenlere devredilmesi gerekirdi. Ben de bu görevimi gönül huzuru içerisinde devrettim” dedi.

Konuşmaların ardından Emekli Müdür Naim  Şeker’e plaket ve çiçek takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.